DUYURULAR

FUAR VE HEYET // Türkiye-Kuzey Makedonya İş ve Yatırım Forumu
( 25 Eylül 2019 Çarşamba )

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’ndan alınan yazıda, Türkiye-Kuzey Makedonya İş Konseyi koordinasyonu ve Makedonya Ekonomi Odası işbirliğinde, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yrd. K.Anguşev ve Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı E.Hasan ile Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan'ın onurlandırmaları ile 14 Ekim 2019 tarihinde InterContinental Hotel İstanbul'da "Türkiye-Kuzey Makedonya İş ve Yatırım Forumu"nun düzenleneceği ifade edilmektedir.

Yazıda devamla, etkinlik dahilinde; enerji, müteahhitlik ve teknik müşavirlik, tarım, hayvancılık, otomotiv yan sanayi ile ilaç ve tıbbi malzemeler sektörleri öncelikli işbirliği alanları olarak belirlendiği, Bunun yanında; bilişim teknolojileri, tekstil-konfeksiyon, deri, ağaç işleme ve mobilya, inşaat malzemeleri, su arıtma cihazları, elektrik üretimi, doğalgaz iletim ve işletme malzemeleri üretim ve ticareti, eğitim ve sağlık sektörleri ile otel ve restoran/cafe işletmeciliğinin potansiyel arz eden yatırım alanları olarak öne çıktığı belirtilmektedir.

Bu çerçevede, katılım bedeli DEİK üyesi firmalar için 100 TL ve DEİK üyesi olmayan firmalar için 125 TL olan bahse konu foruma katılmayı arzu eden üyelerimizin 4 Ekim 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1028/13562 bağlantısında yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurmaları beklenmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

İ.Cumhur İŞBIRAKMAZ
Genel Sekreter

Taslak Programa ulaşmak için tıklayınız

Detaylı bilgi için:
Büşra Şener,
E-mail: bsener@deik.org.tr ,
Tel: 0212 339 50 22