DUYURULAR

DEVLET DESTEKLERİ // FUAR DUYURUSU
( 02 Eylül 2019 Pazartesi )

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan 29.08.2019 tarihli yazıda;

“T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nden alınan yazıda, Bratislava Ticaret Müşavirliği’nden alınan bir yazıya atıfla, 24 Ekim 2019 tarihinde Slovak Yatırım ve Ticareti Geliştirme Ajansı (SARIO) tarafından Bratislava/Slovakya’da iş insanlarına yönelik bir ticari eşleştirme fuarının gerçekleştirileceği, söz konusu fuarın SARIO tarafından 13 yıldır düzenlenmekte olduğu, bu yıl akıllı sanayi, inovasyon, robot, otomotiv, e-mobility ve akıllı şehirler konusunda ikili iş görüşmelerinin ve sektörlere ilişkin bilgilerin paylaşıldığı panel ve sunumların yapılmasının öngörüldüğü ifade edilmektedir. Söz konusu fuara ilişkin ayrıntılı bilgilerin https://www.sario.sk/en/events-projects/slovak-matchmaking-fair-bratislava-2019 internet sitesinde yer aldığı bildirilmektedir.

Yazıda devamla, “Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin 2017/4 Sayılı Karar” kapsamındaki desteklerden yararlanılabilmesi için, katılım sağlanacak fuarların Ticaret Bakanlığı internet sitesinde yer alan “Desteklenecek Yurt Dışı Fuarlar Listeleri”nde yer alması gerektiği ifade edilmektedir.

Bu kapsamda, bahsi geçen fuarların hâlihazırda Bakanlıkça “Desteklenecek Yurt Dışı Fuarlar Listeleri”nde yer almadığı görülmekte olup, firmalarımızın ilgilenmeleri durumunda bağlı bulundukları İhracatçı Birliği Genel Sekreterlikleri aracılığı ile bilgi almaları gerekmektedir.” denilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Kemal COŞKUN
Genel Sekreter Yardımcısı

Ayrıntılı Bilgi İçin: Okan Okay