DUYURULAR

GÖRÜŞ TALEBİ // Meksika ile Yaşanan Sorunlar
( 15 Ocak 2020 Çarşamba )

Türkiye İhracatçılar Meclisinden (TİM) alınan yazıda, Bakan Yardımcımız Sayın Gonca YILMAZ BATUR ile Meksikalı muhatabı M. SANCHEZ arasında yapılan bir mektup teatisi neticesinde iki ülke arasındaki ticaretin serbestleştirilmesi ve engellerin kaldırılmasına yönelik istişarelerde bulunulmasının kararlaştırıldığı bildirilmektedir.

Yazıda devamla, Meksika tarafının daha sonradan bir çalışma kağıdı ilettiği ve bu kağıtta iki ülke arasında ticaretin kolaylaştırılması faaliyetlerinin etkinleştirilmesi amacıyla bir çalışma grubu kurulmasını önerdiği; olası iş birliği alanları ve çalışma konularının görüşülmesi amacıyla bir araya gelinmesini teklif ettiği belirtilmektedir.

Bu çerçevede söz konusu görüşmelerde kullanılmak üzere İhracatçılarımızın Meksika ile ticaretin kolaylaştırılması alanından muhtemel iş birliği konularının ve toplantıda gündeme getirilmesi uygun görülen hususlara ilişkin bilgi notlarının bağlantıda sunulan görüş formuna işleyerek TİM’e iletilmek üzere 15 Ocak 2020 Çarşamba(bugün) günü mesai bitimine kadar Genel Sekreterliğimize ( enformasyon@eib.org.tr ) gönderilmesi beklenmektedir .

Bilgilerinize sunulur.

İ. Cumhur İŞBIRAKMAZ
Genel Sekreter

Görüş Değerlendirme Formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız