DUYURULAR

SEKTÖREL DUYURU // Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Staj Kontenjanı
( 19 Mart 2019 Salı )

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nden alınan bir yazıda, öğrencilerinin, 2. sınıf ve 3. sınıf sonunda tekstil işletmelerinde, 4 haftalık sanayi stajı yapmak zorunda oldukları, hem 2. hem 3. sınıf öğrencilerinin sanayi stajı yapacak olmaları nedeniyle firmalar tarafından Bölümlerine ayrılacak stajyer kontenjanının arttırılmasının önemli olduğu belirtilmektedir.

Aynı yazıda devamla, içlerinden bazılarının belki de gelecekte staj yapacakları işletmelerde çalışacak olması nedeniyle, mesleki ön bilgileri almış öğrencilerin, işletmelerde staj yapmalarına izin verilmesinin ve uygulanacak staj programının firma görüşleri ile zenginleştirilmesinin her iki taraf için de yararlı olacağı iletilmektedir.

Bu kapsamda, işletmelerde staj yapılmasına izin verilecek öğrencilerin sayısını aşağıda iletilen opsiyonlara göre ayrı ayrı belirterek staj için uygun görülecek tarihleri (Staja başlama tarihleri Dekanlığın öğrencileri sigortalaması nedeniyle sadece 15 Haziran, 15 Temmuz veya 15 Ağustos olabilmektedir.) ve sağlanacak maddi imkanları (ulaşım, yemek, kalacak yer, bir miktar ücret gibi...) içeren ekteki formun doldurularak, öğrencilerin staj yerine zamanında gönderilebilmelerini sağlamak amacıyla, 12.04.2019 tarihine kadar aşağıda iletişim bilgileri iletilen Staj Koordinatörlerine bildirilmesini talep edilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

 

Çiğdem ÖNSAL
Genel Sekreter Yardımcısı

STAJ KONULARI

Tekstil Teknolojisi Opsiyonu: İplik, Dokuma, Örme, Kalite Kontrol
Tekstil Kimyası ve Terbiyesi Opsiyonu: Kasar, Boya, Baskı, Apre
Konfeksiyon Opsiyonu: Model, Kesim, Dikim, Ütü, Kalite Kontrol

TEL / FAX NO:. Tel: 0-232-3112751, Fax: 0- 232- 339 92 22

DETAYLI BİLGİ ve İLETİŞİM İÇİN:

Staj Koordinatörü: Prof. Dr. Tülay GÜLÜMSER ( tulay.gulumser@ege.edu.tr )

Endüstri Müh. Nilay AKGÜN ( nilay.akgun@ege.edu.tr

Ayrıntılı Bilgi İçin: Şevin İstanbulluoğlu

-- Sanayi Staj Formu_00010102.pdf