DUYURULAR

SEKTÖREL DUYURU // 8.Deri'n Fikirler Deri Tasarım ve Üretim Yarışması
( 23 Ağustos 2019 Cuma )

Değerli Üyemiz,

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği, ilk kez 2011 yılında düzenlediği Deri Tasarım ve Üretim Yarışmalarının sekizincisini 2020 yılında düzenlemeyi planlamaktadır. Final gecesi ve ödül töreni organizasyonunun Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan Deri’n Fikirler EİB 8. Deri Tasarım ve Üretim Yarışması ile Türkiye’deki deri endüstrisinin tasarım ve üretim kalitesini simgeleyen ürün kimliğinin desteklenmesi, Türkiye’de üretilen derilerin kullanım olanaklarının arttırması, deri sektöründe uygulanabilir özgün fikirlerin geliştirmesi, genç yeteneklere destek vererek uzun vadede ülkemizdeki deri sektörüne katkıda bulunmalarının sağlanması hedeflenmiştir.

Yarışma, Tekstil/Moda Tasarım ve Deri Mühendisliği Bölümlerinde lisans-lisansüstü öğrenci veya ilgili bölümlerden mezun yarışmacıların tasarım ve üretime yönelik atölye çalışmalarıyla katıldığı bir yarışmadır.

Her yıl, bir önceki yarışmadan kazandığımız tecrübeler ile zenginleşen yarışmamızda sektörde çalışan 30 yaşını doldurmamış genç deri mühendisleri ve tasarımcıları da görmek bize mutluluk verecektir.

Yarışmamızla ilgili detaylı bilgi ve başvuru için on-line kayıt formuna http://www.derinfikirler.net adresinden ulaşmak mümkündür.

Bilgilerinize sunulur.

 

Kemal COŞKUN
Genel Sekreter V.


Ayrıntılı Bilgi İçin: Haldun Sayı