EĞİTİM


Bütün Kelimeler ||| Herhangi Bir Kelime

EĞİTİM/SEMİNER // Bangladeş İş ve Yatırım Fırsatları Semineri, İstanbul
( 06 Temmuz 2018 Cuma )


Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda; Ankara Büyükelçiliği iş birliği ve DEİK ev sahipliğinde 10 Temmuz 2018 Salı günü 11.00-14.00 saatleri arasında İstanbul River Plaza’da Bangladeş’te İş ve Yatırım Fırsatları Semineri düzenleneceği bildirilmektedir.

Söz konusu seminerde Bangladeş Ankara Büyükelçisi ve İstanbul Başkonsolosunun, Bangladeş’in sosyo-ekonomik dinamikleri ile iş ve yatırım fırsatlarını ele alacağı, Türkiye ile ikili ticari ilişkileri kapsamında iki ülkenin iş birliği yapabileceği potansiyel sektörler hakkında sunumlar gerçekleştirecekleri belirtilmektedir. Bahse konu seminerin son bölümünde ise, Türk iş insanlarının Bangladeş’teki iş tecrübeleri anlatacakları, hâlihazırdaki projeler hakkında bilgi verecekleri iletilmektedir.

Özellikle tekstil (deri, tekstil makinaları), enerji (LNG, LPG santralleri), altyapı ve inşaat (inşaat makinaları), ilaç sanayii, gıda, madencilik ve bilgi teknolojileri sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların katılımında fayda görülen ve taslak programı bağlantıda yer alan söz konusu seminer detayları için DEİK (Tülin Avcı, Tel: 0212 339 50 37, E-posta: tavci@deik.org.tr )ile iletişime geçilmesi beklenmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

İ.Cumhur İŞBIRAKMAZ
Genel Sekreter