EĞİTİM

Ege İhracatçı Birlikleri, üyesi olan ihracatçı firmaların ihracat artışlarını doğrudan ya da dolaylı yollarla artırabilmek amacıyla çeşitli kaynakları üyelerine yönelik bir takım hizmetlere dönüştürmektedir. Bu hizmetlerden bir tanesi de eğitim ve seminer faaliyetleridir. Ege İhracatçı Birlikleri, her sene, üyesi olan ihracatçı firmalarının ihtiyaç ve beklentilerine yönelik olarak çeşitli konularda eğitim ve seminerler organize etmektedir. Bu eğitim ve seminerler, üye ihracatçı firmalara her sene sonunda iletilen "Eğitim Beklenti Anketi"ne verilen cevaplar baz alınarak altışar aylık planlar dahilinde programlanmakta ve ücretli ya da ücretsiz olarak organize edilmektedir. Ege İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen eğitim ve seminer faaliyetleri 4'e ayrılmaktadır. Bunlar;

 1. Ücretsiz ve genel katılıma açık eğitim/seminerler,
 2. Ücretli ve genel katılıma açık eğitim/seminerler,
 3. Ücretli ve spesifik gruplara yönelik eğitim/seminerler,
 4. Şirket içi eğitimlerdir.

1. Ücretsiz ve genel katılıma açık eğitim/seminerler
Bu grupta yer alan eğitim/seminerler, tüm katılımcılara (bireysel/kurumsal ya da öğrenci/çalışan) açık olup, bilgilendirmeye yönelik faaliyetlerdir. Genellikle, yeni bir mevzuat, kamusal ya da özel destekler, kurumsal, sektörel bilgilendirmeler gibi konularda yarım günlük veya bir tam günlük ücretsiz ve genel katılıma açık eğitim/seminerler organize edilmektedir.

2. Ücretli ve genel katılıma açık eğitim/seminerler
Bu grupta yer alan eğitim/seminerler de genel katılıma açık olup ücretli olarak düzenlenmektedir. Ege İhracatçı Birlikleri kar amacı gütmeyen bir kuruluş olması dolayısı ile bu grupta yer alan eğitim/seminerlerin katılımcılarına sadece eğitim maliyetlerini karşılayabilecek düzeyde eğitim bedeli yansıtılmaktadır.

3. Ücretli ve spesifik gruplara yönelik eğitim/seminerler
Bu grupta yer alan eğitim/seminerler ücretli olup belirli bir sektör büyüklük grup veya uzmanlığa yönelik olarak kurgulanmaktadır. Bu etkinlikler duyuru sırasında açıkça belirtilir.

4. Şirket İçi eğitimler
Üye ihracatçı firmalar tarafından talep edilmesi halinde, firma bünyesinde belli bir konuya yönelik organize edilen kurum içi eğitimlerdir. Konusunda uzman eğitmenlerimiz ile firmaya özel eğitim çözümleri geliştirilerek terzi işi eğitimler düzenlenebilmektedir.

Eğitim/ seminer Duyuru ve Başvuruları Hakkında

Birliklerimiz tarafından organize edilen eğitim/seminerler, gerçekleşme tarihinden 7-10 gün öncesinde duyurulur. Duyuru, hem web sitemizin eğitim/seminerler bölümünde yer alır, hem de duyuru listemizde yer alan kişi ve kurumlara iletilir.

Eğitim seminerlerden haberdar olmak için buraya tıklayarak duyuru sistemimize dahil olabilirsiniz.

Eğitim/seminer duyurularında her zaman bir online başvuru linki bulunur. Başvurular, ilgili eğitim başvuru linkinde yer alan form aracılığı ile toplanır. Genel katılıma açık ve ücretsiz eğitim/seminerlerde başvuru, online form doldurulduktan sonra tamamlanır. Ücretli eğitimlerde ise, başvuru formunun sonunda yer alan hesap bilgilerine istinaden eğitim bedeli yatırıldığında tamamlanır.

Kurum içi eğitimlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen aşağıda iletişim bilgileri sunulan eğitim şubesi ile irtibata geçiniz.

7 Adımda Ege İhracatçı Birlikleri Eğitimi / Seminerleri

 1. Ege İhracatçı Birlikleri tarafından her sene sonunda, bir sonraki senenin eğitim planının yapılabilmesi için üyelere "Eğitim İhtiyaç Anketi" gönderilir.
 2. Anket sonuçları analiz edilerek 6'şar aylık eğitim planları yapılır.
 3. Her eğitim/seminer, gerçekleşeceği tarihten 7-10 gün öncesinde duyurulur.
 4. Eğitimler/seminerlere başvurular online form aracılığı ile toplanır.
 5. Ücretsiz eğitimler/seminerlerde online başvuru sonrasında, ücretli eğitimlerde online başvurusunu takiben eğitim bedeli ilgili hesaba yatırıldıktan sonra kayıt kesinleşir.
 6. Her bir eğitim/seminerden 1 gün önce başvuranlara konfirmasyon maili atılır.
 7. Yalnızca ücretli eğitim/seminerlerde katılımcılara katılım belgesi verilir.