Duyurular

FUAR VE HEYET // Suudi Arabistan Doğaltaş Ticaret Heyeti Hk.

21 Kasım 2023 Salı


Ege Maden İhracatçıları Birliği tarafından, firmalarımızın uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırmak amacıyla, 5973 sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karar çerçevesinde Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla, 21-25 Ocak 2024 tarihleri arasında Suudi Arabistan’ın Dammam ve Riyad şehirlerine yönelik doğal taş sektörel ticaret heyeti düzenlenmesi planlanmaktadır.

Söz konusu ticaret heyeti için, Ticaret Bakanlığı onayı alınması halinde, Birliğimiz tarafından katılımcı firma temsilcileri için destek tutarı oranında prefinansman sağlanacaktır.

Suudi Arabistan Doğal Taş Sektörel Ticaret Heyeti için firma kontenjanımız sınırlı olup, katılım bedelleri ekli tabloda sunulmaktadır. Heyete katılmak isteyen firmalarımızın https://eib.li/21A7B bağlantısında yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra katılım bedelini aşağıda yer alan banka hesabına yatırmaları ve ödeme dekontuyla beraber ek kısmında talep edilen belgeleri eksiksiz hazırlayarak en geç 27.11.2023 Pazartesi günü saat 17:30’a kadar e-posta yoluyla maden@eib.org.tr adresine ve ıslak imzalı belgeleri aşağıda yer alan Birlik adresine iletmeleri gerekmektedir.

İletişim
Haldun SAYI / 0 232 488 6045
haldun.sayi@eib.org.tr / Ataturk Cd. No.382 Alsancak İzmir

 1. Katılım Bedeli

1. Kişi Katılım (Destek Dahil)

2. Kişi Katılım (Destek Dahil)

1.800 USD

1.700 USD

Bu çerçevede yukarıda yer alan katılım bedeline dâhil olan hizmetler aşağıda belirtilmiştir;

Konaklama (Standart oda + kahvaltı), Ulaşım (Ekonomi sınıfı), İkili İş Görüşmeleri Organizasyonu, Transfer Hizmeti, Organizasyon Hizmetleri (Toplantı salonu, tercüman, sektörel ziyaretler vb.)

 1. Heyete katılım için kontenjan sınırlı sayıda olup yoğun talep olması durumunda; başvuruda bulunan firmanın EMİB üyeliğinin olması ve ihracatının EMİB üzerinden geçen oranı, başvuru formunun doldurulmuş olması, heyete ilişkin gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edildiği tarih, heyet katılım bedelinin yatırıldığı tarih gibi kriterleri karşılayan firmalara öncelik sağlanacaktır. Öncelikle her firmadan birer temsilci kabul edilecek olup, yer kalması durumunda 2. Temsilci kabul edilecektir.
 2. Sektörel ticaret heyetine katılacak şirketlerin Destek Yönetim Sistemi’nde (DYS) yararlanıcı olarak kayıtlı olmaları zorunludur. DYS kaydı bulunmayan firmaların heyete katılımı ve destekten yararlanma imkânı bulunmamaktadır. (https://devletyardimlari.eib.org.tr/Sayfa.Asp?SID_Id=A19B40155E)
 3. Heyete katılacak temsilcinin firma sahibi veya ortağı olması halinde; şirketin güncel sermaye paylaşımını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi; heyete katılacak temsilcinin firma çalışanı olması halinde (Yönetim kurulu/icra kurulu üyesi ve şirket yöneticisi dâhil) ise bu durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi veya son aya ait firma SGK hizmetli listesinde katılacak temsilcinin adının geçtiği sayfanın e-mail ile gönderilmesi gerekmektedir.
 4. Tüm imzalanacak belgelerin firma imza sirkülerinde tatbiki imzası bulunan ve kuruluşu temsil ve ilzama yetkili kişi; tek başına imzaya yetkili olmaması durumunda müşterek imza yetkisi olan kişiler tarafından imzalanması gerekmektedir. Firma imza sirkülerinin de e-mail ile iletilmesi gerekmektedir.
 5. Şahıs firmaları Ticaret Bakanlığı desteğinden yararlanamamaktadır.
 6. Suudi Arabistan tarafından Covid-19 önlemleri kapsamında ülkeye giriş için talep edilen zorunlu belgelerin ve yerine getirilmesi gereken yükümlülüklerin (varsa) heyet katılımcısı tarafından bireysel olarak sağlanması gerekmektedir.
 7. Vize işlemleri ve ücretleri hizmete dâhil olmayıp, firmaların münferit olarak başvurmaları gerekmektedir. Birliğimiz vize konusunda sorumluluk üstlenmemektedir.
 8. Katılım bedelinin yatırılacağı Ege Maden İhracatçıları Birliği $ hesabı banka bilgileri aşağıdaki gibidir:

USD Hesabı: Ege Maden İhracatçıları Birliği
Türkiye Vakıflar Bankası | İzmir Şubesi | S00004 | Swift Mesaj Kodu: TVBATR2AXXX
IBAN: USD  TR87 0001 5001 5804 8010 8524 02

Bilgilerinize sunulur.

Çiğdem ÖNSAL
Genel Sekreter Yardımcısı

Ekler

 1. Taslak Program
 2. Katılımcı Şirket Talep Yazısı (EK A-1) (Şirket unvanı doğru ve eksiksiz yazılmalı, firma kaşesi ve şirketi temsile yetkili kişinin imzası bulunmalıdır)
 3. Taahhütname (Islak imza ve kaşeli)
 4. Heyete katılan temsilcinin Şirket sahibi veya ortağı olunması halinde; şirketin güncel sermaye paylaşımını gösteren ticaret sicil gazetesi fotokopisi (e-mail ile gönderilmelidir)
 5. Heyete katılacak temsilcinin firma çalışanı olması halinde (Yönetim kurulu/icra kurulu üyesi ve şirket yöneticisi dâhil) bu durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi veya son aya ait firma SGK bildirgesi (E-mail ile gönderilmelidir)

Ayrıntılı Bilgi İçin: Gülçin Yetkin


-- Taahhütname_FFF8D.pdf
-- EK_A1_D9B39.pdf
-- Taslak Program_BE022.pdf