Duyurular

FUAR VE HEYET // Afrika Uluslararası Ulaştırma Forumu ve Fuarı

17 Kasım 2023 Cuma


Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan bir yazıda, TAfrika Uluslararası Ulaştırma Forumu ve Fuarı (FISAT) Genel Müdürü Magnatié Bamba’nın T.C. Abidjan Büyükelçiliği ile gerçekleştirdiği görüşmede, 7. FISAT Fuarının 29 Kasım-1 Aralık 2023 tarihlerinde Abidjan Uluslararası Sergi ve Fuar Parkı’nda gerçekleştirileceğini dile getirdiği ve FISAT’a ülkemizden katılım sağlanmasından memnuniyet duyacaklarını ifade ettiği bildirilmektedir.

Yazının devamında, bahse konu fuarın, Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS), Batı Afrika Ülkeleri Ekonomik ve Parasal Birliği (UEMOA), Fildişi Sahili Ulaştırma Bakanlığı, Fas Ulaştırma ve Lojistik Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından desteklendiği, tüm Batı Afrika’dan ulaştırma sektöründe Bakan, kurum, kuruluş, yatırımcı ve özel sektör temsilcileri olmak üzere 5 binin üzerinde katılımcıyı bir araya getirmesinin beklendiği, ulaştırma ve altyapı sektörlerinin finansmanına yönelik bir özel oturum, B2B toplantıları ve gala etkinliği düzenleneceği bilgileri aktarılmaktadır.

Bu itibarla, Batı Afrika’nın ulaştırma alanında en büyük ölçekli fuarlarından birisi olan FISAT’a ülkemiz katılımının, inşaat, altyapı ve hizmet ürünlerimizin Fildişi Sahili’nden ve diğer Batı Afrika’dan gelen katılımcılara tanıtımı ve pazarlanması açısından Ticaret Bakanlığı tarafından önem taşıdığının değerlendirildiği iletilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

Serap ÜNAL
Genel Sekreter V.

 

Detaylı Bilgi için:

FISAT Genel Başkanlığı
Tel: +225 0707126844
E-posta: afrikatranstour@gmail.com